نمایش نوار ابزار

پرورش ماهیان خاویاری دنیا در گمیشان

شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹

دکتر منصوری در این بازدید گفت: حمایت از مزیت های استان زمینه اشتغال پایدار را فراهم می کند.امیدواریم با پشتیبانی دستگاه های اجرایی مرتبط بتوانیم مشکلات تولیدکنندگان و بنگاه های اقتصادی را کاهش دهیم.

در ادامه سید جواد قدس علوی مدیر کل شیلات گلستان اظهار کرد: مجتمع میگو گمیشان به مساحت ۴ هزار هکتار شامل ۱۴۱ مزرعه ۲۰ هکتاری است که برای ۱۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی افزود: در سال ۹۷ حدود دو هزار و ۵۸۵ تن میگو در این مجموعه تولید شد که پیش بینی می شود این مقدار تا سال آینده به ۳ هزار تن برسد.

قدس علوی ضمن بیان این که ۷۵ درصد از تولیدات این مجموعه صادر می شود، گفت: مجموعه میگو گمیشان در سال ۹۷ حدود ۱۲٫۵ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

وی افزود: فاز اول این مجموعه تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد که برای ۷ هزار نفر موقعیت شغلی ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: در فاز یک این مجموعه تمامی سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار انجام شده است و فاز دو مجتمع میگو گلستان برای راه اندازی به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که پیش بینی شده است تولید در این فاز به ۲۰ هزار تن افزایش پیدا کند.

وی با تاکید بر تامین حلقه های تولید قبل و بعد از تولید میگو در داخل استان بیان کرد: برای فاز ۲ این مجموعه ۱۵ مرکز تکثیر بچه میگو نیاز است .قدس علوی همچنین به بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دنیا در شهرستان گمیشان که در این مجموعه است، اشاره و اظهارکرد: این مرکز با حدود ۲۲۰ مزرعه برای تولید گوشت و خاویار در آن ایجاد خواهد شد که ۴ مزرعه آن تا کنون واگذار شده و تا هفته آینده به بهره برداری می رسد.

دیدگاه ها